מאילה - ריקוד הודי קלאסי, קאטק

Mayala - Classical Indian Dance, Kathak
054-6262931
ללמוד לרקוד -
חוגי ריקוד הודי לילדים ולמבוגרים
חוג יחיד ומיוחד בארץ לריקוד הודי קלאסי בהנחיית מאילה.

לריקוד ההודי יש שפה עשירה מרובת רבדים ודקויות. בריקוד ההודי משתתפים איברים שכמעט לא נוכחים בריקוד המערבי כמו אצבעות הרגליים, העיניים וכפות הידיים.
בריקוד זה תופסות הידיים מקום נכבד. הידיים למעשה מספרות את הסיפור כמו בשפת הסימנים: הן מתארות את זריחת השמש, את העננים המרחפים בשמים, גלי הים, הזרע שנובט ומעוף הציפורים.
לכפות הרגליים ענודות פעמוני קרסול  יש חלק מאוד חשוב בריקוד הודי: התלמידות לומדות לתופף עם כפות הרגליים שלהן מקצבים מורכבים כשהפעמונים ענודים בפעמונים בהרמוניה מקצבית.
מלבדת תיפוף המקצבים, גם שפת המקצבים נרכשת בחוג זה. לכל תיפוף רגל יש מילה/קול משלו והרקדניות הצעירות לומדות שפה יחודית זו הנשמעת כמו שירה ערבה לאוזן.

ללמוד לרקוד ריקוד הודי נעשה בקבוצות המחולקות לפי גילאים
ורמת ידע.
בקבוצת הצעירות החוג מתמקד על הא-ב של הריקוד אך יותר חשוב מטכניקה בשלב זה חשוב לעודד ולעורר את היכולת היצירתית שבתלמידה. עבודה רבה תעשה דרך סיפורים, שירים והביטוי הנכון להם דרך הריקוד ההודי. תשומת הלב תינתן לחופש הביטוי והדמיון של כל תלמידה.
בקבוצות הבוגרות ללמוד לרקוד ריקוד הודי נעשה ע'י התמקדות בטכניקות הייחודיות לאומנות הריקוד הקלאסי. נלמד תנועות ממילון התנועות של הריקוד ההודי כולל מקצבים. את המקצבים שרים בשפה מיוחדת בשילוב עם תיפוף רגליים ענודות פעמוני קרסול.
בהדרגה הן ילמדו בחוג לריקוד זה את טכניקת הפירואטים המהירים המאוד יחודיים לריקוד הקאטק וכראוגרפיות מסורתיות וחדשות ילמדו עם מוסיקה תואמת.
בכל הרמות ללמוד לרקוד ריקוד הודי משמעו יציבה נכונה, שיפור הגמישות, בניית כח ושיווי משקל ופיתוח היכולת התנועתית ובמיוחד מחזק את יכולת הריכוז והמחשבה היצירתית שבכל תלמידה.
תוכנית לימודים הבנויה בקפידה להתאים לתלמיד המערבי ועדיין משמרת את מסורת הריקוד ההודי הקלאסי על כל עומקו ומורכבותו.

מלבד תנועות הריקוד, תיפוף מקצבים מורכבים ברגליים, מודרות, תפילות, סיפורים, פירואטים מהירים, שפת המקצבים, נלמד בחוג לריקוד הודי גם על המוסיקה ההינדוסטנית והקשר שלה לריקוד ההודי
ימי שני במרכז ביכורי העיתים, הפטמן 6, תל אביב

18.00 רמת מתחילות 
19.30 רמת מתקדמות

יום שלישי 12.30 רמת מתקדמות